مجله ژینکو

آیا گذاشتن لپ تاپ روی پا خطرناک است؟

لپ تاپ روی پا

لپ تاپ به معنی وسیله ای است که میتوان بدون نیاز به  میز ، روی پای خود از آن استفاده کنید، خیلی از مردم زمان کار با لپ تاپ، آن را روی پا های خود قرار میدهند که لازم است بدانید این کار بسیار برای سلامتی شما مضر می باشد.

امواج الکترومغناطیسی

هر نوع وسیله ی الکترونیکی که از بلوتوث و وای فای برخوردار باشد برای انسان مضر است.نواحی مهم بدن مانند مغز ، قلب ، اندام های جنسی بیشترین تاثیر را در زندگی انسان دارند، توصیه میشود حتما این وسایل الکترونیکی را که دارای امواج مضر هستند از نواحی مهم بدن دور نگه دارد، از گذاشتن لپ تاپ بر روی پاهای خود بپرهیزید.

آسیب به پوست و سندروم پوست برشه

زمانی که شما لپ تاپ را روی پا های خود قرار میدهید گرمای تولید شده از لپ تاپ موجب آسیب به پوست شما میشود، و در مدت طولانی آثاری مانند برشته شدن و قرمز شدن را برجا میگذارد.

لپ تاپ روی پا

گرمای لپ تاپ و ناباروری

ممکن است با قرار دادن لپ تاپ بر روی پا های خود در مدت طولانی گرمای زیادی به طور مداوم به اندام های جنسی وارد شود، زمانی که لپ تاپ را بر روی پا های خود قرار میدهید احتمالا پا های خود را به هم میچسبانید و در این شرایط گرمای زیادی به بدن شما وارد میشود، لازم به ذکر است که این موضوع برای آقایون مضر تر می باشد و میتواند بر روی باروری آن ها ثاثیر منفی بگذارد.

داغ کردن لپ تاپ

زمانی که لپ تاپ بر روی پاهایتان قرار میگیرد، در واقع راه های ورود و خروج هوا مسدود میشود و پس از گذشت یک ساعت متوجه گرمای شدیدی از لپ تاپ خود میشوید.

همچنین توصیه میشود که اگر لپ تاپ شما از هار HDD برخوردار است در زمان استفاده از لپ تاپ از حرکت و تکان دادن لپ تاپ بپرهیزید چرا که باعث آسیب هارد دیسک میشود.

اطلاعات بیشتر درباره هارد دیسک

آرتروز گردن و کمر درد

زمانی که لپ تاپ را روی پای های خود قرار میدهید بدن شما در حالت نامناسبی قرار میگیرد و احتمالا گردن و کمر رو به جلو خمیده میشود و این شرایط در مدت طولانی باعث آرتروز گردن و درد مفاصل میشود.

چگونه مضرات استفاده از لپ تاپ کاهش دهیم؟

حال این سوال مطرح میشود که چگونه از این وسیله ی پرکاربرد استفاده کنیم تا ضرر کمتری به بدنمان برسد!؟

هرگز لپ تاپ را روی پا های خود نگذارید و از یک میز مناسب کار استفاده کنید.

تا جایی که میشود از لپ تاپ فاصله بگیرید، با استفاده از یک موس و کیبورد جانبی دیگر مجبور نیستید که برای استفاده از لپ تاپ، آن را به خود نزدیک کنید.

در صورت امکان برای اتصال به اینترنت از کابل استفاده کنید، یا زمانی که به وای فای نیاز ندارید آن را خاموش نگه دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *