مجله ژینکو

انواع لپ تاپ

برای لپ تاپ دسته بندی های متفاوتی می توان قائل شد اما اگر بخواهیم بصورت کلی دسته بندی و انواع لپ تاپ را نام ببرید به دسته بندی های زیر تقسیم می شود:
⦁ انواع لپ تاپ بر اساس اندازه
⦁ انواع لپ تاپ بر اساس نوع کاربری
⦁ انواع لپ تاپ بر اساس برند

انواع لپ تاپ بر اساس اندازه :نوت بوک

 

نوت بوک چیست ؟

اگر بخواهیم لپ تاپ را بر اساس اندازه و وزن تقسیم بندی کنیم، نوت بوک یکی از انواع لپ تاپ های با اندازه و وزن بسیار کوچک است. مشخصات اصلی نوت بوک سبک بودن، قابل حمل بودن، ارزان بودن و مشخصات سخت افزاری پایین تر نسبت به لپ تاپ است. بازه صفحه نمایش نوت بوک به صورت معمول بین 10 تا 15 اینچ است.
اولین رونمایی از نوت بوک در سال 1989 توسط شرکت ژاپنی NEC بوده است. کاربرد اصلی نوت بوک ها برای کارهای روزمره و عادی طراحی و ساخته شده است. البته با پیشرفت های زیادی که در این صنعت ایجاد شده لپ تاپ ها به لحاظ سبکی و حمل ونقل توانستند تا حد زیادی به نوت بوک ها نزدیک کنند.
کابرد اصلی نوت بوک انجام کارهای روزمره، تایپ کردن، انجام کارهای دانشجویی، چک کردن ایمیل و … است. اگر دنبال لپ تاپ ارزان هستید، ما به شما نوت بوک را به عنوان جایگزین لپ تاپ پیشنهاد می کنیم.

مزایا

  • وزن کم
  • راحتی در حمل و نقل
  • قیمت مناسب

معایب

  • حذف برخی موارد مثل درایو نوری

الترابوک

اولترابوک چیست ؟

یکی از شاخص ترین خانواده های لپ تاپ که به تازگی یعنی سال 2011 معرفی شد، اولترابوک ها هستند. اولترابوک توسط شرکت آمریکایی اینتل به بازار لپ تاپ معرفی شد. همانگونه که در توضیحات نوت بوک گفته شد، با وجود پیشرفت بسیار زیاد در ساخت لپ تاپ، نوت بوک ها ولپ تاپ دیگر تفاوت خاصی نسبت به هم ندارند اما اولترابوک ها گونه ای از لپ تاپ ها هستند که بین تبلت و لپ تاپ قرار می گیرند.
از ویژگی های ظاهری اولترابوک ها می توان به ضخامت زیر 20 میلی متری، سبکی، قدرت و پردازنده قابل قبول این گونه از لپ تاپ می توان اشاره کرد.

مزایا

  • سبکی و راحتی در حمل ونقل
  • فناوری جدید تر
  • زیبایی و طراحی کاربرپسند

معایب

  • ظرافت بیش از حد
  • قیمت بالاتر نسبت به نوت بوک

لپ تاپ هیبریدی

لپ تاپ هیبریدی

در واقع لپ تاپ لمسی هیبریدی، فرزند تبلت و لپ تاپ است. یکی از ویژگی های اصلی تبلت، لمسی بودن آن است که در لپ تاپ های هیبریدی نیز رعایت شده. مشخصات هر گروه از لپ تاپ های زیر بر اساس نوع کاربرد مخاطبان آن دسته تغیر می کند. به عنوان مثال در لپ تاپ گیمینگ و گرافیکی همانگونه از نامش پیداست مواردی از جمله گرافیک و پردازنده و صفحه نمایش با کیفیت مهم است.

انواع لپ تاپ بر اساس نوع کاربری

اگر بخواهیم لپ تاپ ها را بر اساس نوع کاربرد دسته بندی کنیم می توان موارد زیر را نام ببریم.

لپ تاپ دانشجویی
لپ تاپ مالتی مدیا
لپ تاپ صنعتی (تجاری)
لپ تاپ برای مصارف خانگی
لپ تاپ گیمینگ و گرافیکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *