مجله ژینکو

چگونه قفل کامپیوتر خود را با تشخیص چهره باز کنیم؟

اين ويژگي بيش‌تر در لپ‌تاپ‌هاي امروزي و دو-در-يک‌هاي چند سال پيش از برندهايي مثل دل، لنوو و ايسوس قابل دسترس است.
اگر بودجه‌تان اجازه نمي‌دهد که يک لپ‌تاپ جديد بخريد، يک راه آسان‌تر وجود دارد و آن‌هم تهيه يک وب‌کم سازگار مثل Brio 4K Pro لاجيتک يا استارگيزر از برند ريزر است. البته اين وب‌کم‌ها هم چندان ارزان نيستند، اما مسلما قيمت‌شان کم‌تر از يک لپ‌تاپ جديد است.بررسي حضور ويژگي Windows Hello

اگر همچنان از وجود چنين ويژگي مطمئن نيستيد، مي‌توانيد حضور آن را از طريق کورتانا چک کنيد. در نوار جستجوي اين دستيار صوتي عبارت sign-in options را تايپ کنيد يا اين‌که پس از کليک کردن روي آيکون ميکروفون اين عبارت را براي کورتانا بخوانيد.در صفحه‌اي که باز مي‌شود مي‌توانيد گزينه ويندوز هلو را ببينيد. اگر وب‌کم از قابليت تشخيص چهره پشتيباني کند مي‌توانيد گزينه تنظيم آن را ببينيد و روي Set up کليک کنيد و کار را ادامه دهيد.
اگر ديديد گزينه Set up خاکستري رنگ و غير فعال است، در ابتدا و پيش از استفاده از ديگر روش‌هاي ورود، بايد يک پسورد براي سيستم ايجاد کنيد. در همان صفحه روي دکمه Add زير بخش Password کليک کنيد و يک رمز عبور بسازيد. پس از انجام اين‌کار ويندوز هلو از حالت خاکستري در مي‌آيد و فعال مي‌شود.براي تشخيص چهره به دوربين نگاه کنيد.

پس از راه انداختن آپشن ويندوز هلو به صفحه Welcome to Windows Hello روانه مي‌شويد. همان صفحه‌اي که در واقع آخرين شانس شما براي بازگشت از راه‌اندازي ويندوز هلو است. البته اگر بعدها نظرتان عوض شد مي‌توانيد خيلي راحت پروفايل تشخيص چهره را پاک کنيد.روي دکمه Get started کليک کنيد. دوربين مادون قرمز روشن مي‌شود و به اسکن چهره شما مي‌پردازد. تا زماني که نوار وضعيت آبي رنگ زير تصوير تمام نشده، مستقيم به دوربين نگاه کنيد. اگر سر و چشم‌ها را درست نگه داريد در چند ثانيه عمل تشخيص چهره تمام مي‌شود.
پين بسازيد.

 

پس از اتمام کار، به شما گزينه‌اي براي بهبود تشخيص چهره از طريق اسکن دوباره داده مي‌شود. اگر عينکي هستيد و کلاه بر روي سر خود مي‌گذاريد، بهتر است يک‌بار ديگر با وجود آن آيتم‌ها عمل اسکن صورت را انجام دهيد. افزون‌ بر اين مي‌توانيد اسکن را در حالت‌هاي غير از مستقيم و زاويه‌دار هم انجام دهيد تا همه حالت‌ها را در برگيرد.
پس از انجام اين کارها از شما خواسته مي‌شود که يک پين بسازيد تا در صوتي که ويندوز هلو به هر دليلي کار نکرد بتوانيد وارد ويندوز شويد. البته ابتدا از شما خواسته مي‌شود که رمز عبور سيستم را وارد کنيد و سپس يک پين بسازيد، پيني که بايد با رمز عبور فرق داشته باشد.نگاه کنيد تا قفل باز شود
در تنظيمات ويندوز هلو زير بخش sign-in، گزينه‌اي وجود دارد که مي‌توانيد با فعال کردن آن از صفحه قفل و پس از تشخيص صورت عبور کنيد. اين يعني به محض روشن کردن کامپيوتر و تشخيص چهره، وارد سيستم خواهيد شد. اگر اين آپشن فعال نباشد پس از تشخيص چهره، خودتان بايد صفحه قفل را به صورت دستي رد کنيد.اگر شما هم از آن‌دسته افرادي هستيد که زياد اهل رمز عبور گذاشتن روي سيستم نيستيد و به خاطر سپردن اين همه عدد و علامت براي‌تان دشوار است، قابليت تشخيص چهره مي‌تواند گزينه بسيار خوبي باشد.باز کردن قفل را به انگشت خود بسپاريد.

 

ويندوز هلو به‌علاوه مي‌تواند با اسکنر اثر انگشت نيز کار کند. روند کار به همان شکلي که گفتيم بوده، فقط به جاي چهره در واقع بايد انگشت خود را روي سنسور مربوطه قرار دهيد تا عمل تشخيص اثر انگشت انجام شود.

Image result for باز شدن قفل کامپیوتر با چهره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *