مجله ژینکو

تفاوت الترابوک و نوت بوک با سایر لپ تاپ ها

الترابوک چیست؟

لپ تاپ های الترابوک لپ تاپ هایی هستند که کم تر از 1.5 کیلوگرم وزن دارند و بسیار سبک و نازک ساخته میشوند.

این سیستم ها بسیار قدرتمند و پیشرفته می باشد زیرا تمامی قطعات این سیستم ها را با کمترین حجم ممکن و بیشترین قدرت و بازدهی تولید میکنند. باید بدانید که این نوع از کامپیوتر ها قیمت بالایی دارند ولی اگر توان مالی داشته باشید ، بعد از نوت بوک های اپل ، اولترابوک ها بهترین گزینه می باشند.

(اگر به دنبال یک لپ تاپ سبک و نازک هستید حتما باید در میان الترابوک ها به دنبال گزینه مورد نظر خود برسید.)

الترابوک

ویژگی های اولترابوک ها 

اولترابوک ها فاقد درایو نوری هستند. نبود درایو نوری تا حد زیادی روی وزن و ضخامت لپ تاپ تاثیر گذار است، در سال های اخیر کاربرد درایو نوری بسیار کم شده با این حال ممکن است یک فیلم شخصی، درسی یا کمک آموزشی برای پخش داشته باشید که در این صورت قطعا به یک DVD رایتر اکسترنال نیاز خواهید داشت.

الترابوک

معمولا الترابوک ها گرافیک مجزا ندارند و در ساخت آن ها از گرافیک یکپارچه استفاده میشود. با این حال در سال های اخیر چند مورد اولترابوک با گرافیک مجزا وارد بازار شد. معمولا اولترابوک ها برای بازی مناسب نیستند.

اگر مدام در حال سفر هستید بهترین گزینه لپ تاپ های اولترابوک است، در صورتی که هزینه خرید یک لپ تاپ نو با این ویژگی ها برای شما سنگین است، پیشنهاد ما جستجو الترابوک در میان لپ تاپ استوک است.

نوت بوک چیست؟

 سیستم های رایانه ای قابل حمل به دو دسته ی بزرگ لپ تاپ و نوت بوک تقسیم می شوند. شاید در نگاه اول به نظر برسد که این دو سیستم تفاوتی باهم ندارد و در واقع نوت بوک نام دیگر لپ تاپ است. این باور کاملا اشتباه می باشد، چراکه نوت بوک نمونه ی کوچک و مینیاتوری لپ تاپ است که بسیاری از ویژگی های یک لپ تاپ را دارد.

ویژگی های نوت بوک 

  • قیمت  نوت بوک ها نسبت به لپ تاپ ها کمتر است.
  • یکی از  اصلی ترین تفاوت های بین نوت بوک  و لپ تاپ ، ابعاد آنها است.
  • ساختار سخت افزاری ضعیف و محدود نوت بوک، قابلیت ارتقا این دستگاه را نیز با محدودیت هایی مواجه ساخته است.
  • نوت بوکها معمولا فاقد CD/DVD-ROM هستند و کاربر نمی تواند از سی دی یا دی وی دی در این محصول استفاده کنند.
  •  صفحه نمایش نوت بوک و لپ تاپ نیز تفاوت دارد. معمولا صفحه نمایش نت بوک 12 تا 14 اینچ و صفحه نمایش لپ تاپ 14 تا 17 اینچ است.

قدرت پردازش نوت بوک کمتر از آن است که بتوان بازی های ویدیویی سنگین (‌مثل جی تی ای ۴ ( 4 GTA )  را روی آن بازی کرد و بیشتر جهت انجام کارهای روزمره و عادی استفاده می‌شوند.

طبیعی است که نوت بوک ها از قیمت کمتری نسبت به لپ تاپ ها برخوردار باشند، همین ویژگی برای افرادی که انتظار بالایی از دستگاه خود ندارند ( فقط کارهای روزمره را انجام می دهند) بسیار مناسب است.

البته با ارتقا قابلیت های نوت بوک ها و در عین حال باریک شدن لپ تاپ ها شاید دیگر نتوان تفاوت زیادی میان این دو قائل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *