رویه ارسال سفارش

رویه های کلی ارسال سفارشات در فروشگاه ژینکو به ترتیب اهمیت و اولویت شامل موارد زیراست

باربری

 • اول واریز مبلغ سفارش سپس ارسال سفارش به مقصد
 • بیمه جبران خسارت در صورت مشکل برای سفارشات

باربری برای ارسال لوازم خانگی سنگین یا بزرگ مانند یخچال معمولی و ساید‌بای‌ساید، ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرف شویی، اجاق گاز و فرتوکار، میز تلویزیون ،آینه و کنسول ،کولر گازی و دستگاه کپی حجیم و ایستاده  استفاده میشود.

کالا به‌صورت پس‌ کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله) ارسال خواهد شد.

(یعنی هزینه سفارش باید به حساب فروشگاه واریز ولی هزینه حمل در مقصد پرداخت میشود)

باربری تنها مسئول تحویل سفارش است و باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند (مانند: تلویزیون، ماشین لباسشویی ،ظرفشویی و….) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود و از حیطه مسئولیت باربری خارج است و برای این منظور لازم است خریدار با شرکت مربوطه یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرد در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

روش باربری تنها ویژه و مختص کالاهای بزرگ است و در صورت انتخاب برای سایر کالاها، روش ارسال کالا تغییر پیدا خواهد کرد و  دست‌کم 1 روز تحویل سفارش را به تعویق خواهد انداخت.

تعرفه ارسال با این روش تلفنی توسط کارشناسان فروش اعلام خواهد شد و یا در سایت حین ثبت سفارش محاسبه و قابل انتخاب می باشد و در صورت انتخاب کل مبلغ سفارش(یعنی پرداخت مبلغ سفارش هزینه باربری) از کاربر توسط درگاه پرداخت دریافت خواهد شد و فقط مبلغ کرایه ای جزیی در مقصد به باربری باید توسط مشتری پرداخت شود.

پیک اختصاصی ژینکو

 • تست کالا درب منزل سپس دریافت وجه
 • امکان مرجوع کردن کالا در صورت مشکل
 • کاربردی ترین روش ارسال برای مشتریان جدید

در این روش که عمده سفارشات ما در حال حاضر ازهمین طریق ارسال می شود خریدار مبلغی را به عنوان بیعانه(معمولا این مبلغ برابر با هزینه ارسال کالا است) واریز و مابقی مبلغ سفارش را درب منزل بعد از تست صحت و سلامت کالا به پیک پرداخت می کند، کالای ارسال شده در این حالت هزینه حمل پیک اختصاصی را متحمل خواهد شد که برای هر کالا و هر شهر و هر مسیری هزینه استفاده از این حالت متفاوت می باشد که در سایت محاسبه نشده و حین ثبت سفارش در معرض دید قرار نخواهد گرفت و تلفنی توسط کاراشناسان فروش اعلام خواهد شد، با انتخاب روش پرداخت درب منزل فقط هزینه حمل بعنوان پیش پرداخت از مشتری دریافت می شود و مابقی مبلغ کالا درب منزل بعد تست دریافت می شود ، در ثبت سفارش تلفنی این هزینه حمل دقیق به خریدار اعلام می شود و حین ثبت فاکتور باید از طرق (روشهای پرداخت وجه) به عنوان بیعانه به حساب فروشگاه واریز شود.

 • این روش عمدتا برای لوازم سنگین برقی (یخچال فریزر ، لباسشویی ، ظرفشویی و…..)کاربرد دارد که امکان ارسال از طریق روش های دیگر مهیا نیست یا ریسک ارسال کالا توسط سایر روشهای ارسال برای مشتری بالاست ولی هم اکنون این روش برای اکثر لوازم خانگی و برای اکثر مسیرها با یک پیش پرداخت جزیی(بیعانه) امکان استفاده از این حالت ممکن می باشد.
 • دقت شود در این روش برای کالاهایی که نیاز به نصب دارند مانند:(دستگاه های اسپلیت) دستگاه روشن نخواهد شد و فقط صحت و سلامت فیزیکی تست شده و تسویه باید با پیک انجام شود و در زمان نصب اگر کالا مشکلی داشته باشد و توسط نصاب شرکت محرض گردد امکان تعویض مهیا خواهد شد.
 • مدت زمان تحویل در این روش برای شهرهای نزدیک به انبارهای مرکزی ما در جنوب و غرب کشور بین 12 الی 24 ساعت بوده و برای شهرهای دور بین 24 الی 72 ساعت می باشد.

پست پیشتاز و تیپاکس

 • اول واریز مبلغ سفارش سپس ارسال سفارش به مقصد
 • امکان مرجوع و یا استفاده از بیمه جبران خسارت در صورت مشکل
 • روش معمول مورد استفاده برای ارسال لپ تاپ به نقاط دور کشور

در این روش ارسال سفارشات با روش معمولی استفاده از (تیپاکس و پست پیشتاز) و تعرفه معمول این روش انجام خواهد شد که معمولا برای سفارشات سبک وزن و ابعاد بسته بندی کمتر از 60 * 60 این حالت کم هزینه تر بوده و برای شهر های دور از آن استفاده می شود.

در این روش کل مبلغ سفارش با هزینه حمل قبل ارسال سفارش باید توسط مشتری واریز شود تا ارسال تکمیل شود و پس از پردازش سفارش و تحویل به پست زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بر حسب محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت کاری میباشد.

برخی از کالاها در فروش‌های ویژه ، طرح‌های تشویقی فروش و همچین اقلام ریز و هدایای ژینکو به کاربران و مشتریان خود ممکن است فقط از طریق پست پیشتاز ارسال شوند و سعی میشود در این صورت این موضوع در هنگام ثبت سفارش به اطلاع کاربر می‌رسد.

در مورد کالاهای ارسالی با این روش ، در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است ظرف 48 ساعت پس از دریافت کالا نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند.

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق  سامانه پیگیری مرسولات در وبسایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید:

http://itemtracking.post.ir

 • در روش ارسال با تیپاکس کالاها با بسته بندی مناسب و حداکثر امنیت برای مشتریان ارسال میگردد و مشتریان میتوانند هزینه ارسال را در مقصد پرداخت کنند.

کلیه روش های ارسال از اطمینان بسیار بالایی برخوردار بوده و برای هر سلیقه و با هر حجمی می توان یک روش را پیشنهاد داد.

توصیه ما به شما مشتری گرامی این است با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطمینان داشته باشید ما بهترین روش را با توجه به سفارش شما بصورت تضمینی برای ارسال پیشنهاد خواهیم داد.