مجله ژینکو

هنگام ریختن آب روی لپ تاپ چه کنیم؟

یک از پرکاربرد ترین وسیله ها لپ تاپ است و بدترین اتفاقی که ممکن است برای لپ تاپ شما رخ دهد ریختن آب روی آن میباشد، اکثر لپ تاپ ها به آب بسیار حساس هستند و شرکت های گارانتی کننده، از ریختن آب روی لپ تاپ پشتیبانی نمیکنند. در ادامه ی این مقاله به معرفی روش هایی میپردازیم که در هنگام خیس شدن لپ تاپ به ما کمک میکند.

  • خارج کردن باتری

حتما در زمانی که روی لپ تاپ آب ریخته شد به سرعت باتری را جدا کنید دقت داشته باشید که باید در کسری از ثانیه این کار را انجام دهید تا از سوختن قطعات داخلی لپ تاپ جلوگیری شود.

آب روی لپ تاپ

  • جدا کردن کابل ها

تمامی کابل ها را از پورت های لپ تاپ جدا کنید، این کار را به سرعت انجام دهید تا آسیب کمتری به لپ تاپ وارد شود.

ریختن آب روی لپ تاپ

  • خشک کردن لپ تاپ

اگر لپ تاپ شما در حد چند قطره خیس شد سریعا با دستمال، آب را پاک کنید تا آب به قطعات داخلی وارد نشود.

اگر آب بر روی کیبورد ریخته شده باشد سریعا لپ تاپ را برگردانید و به شکل عدد هشت روی سطحی قرار دهید تا آب خارج شود.

 

با یک دستمال مناسب که آب را به خوبی جذب کند، لپ تاپ را خشک کنید و حتما مطمئن شوید که لپ تاپ کاملا خشک شده باشد و سپس آن را روشن کنید.

اگر لپ تاپ به شدت خیس شد چه کنیم؟

اگر لپ تاپ شما کاملا خیس شد طوری که آب به قطعات داخلی نفوذ پیدا کرد، پس از جدا کردن باتری و کابل ها باید به کمک دفترچه راهنما و یا با کمک گرفتن از اینترنت قطعات لپ تاپ را جدا کنید.

اگر آب فقط به کیبورد نفوذ کرده باشد، کافیست کیبورد را جدا کنید، با استفاده از اینترنت میتوانید آموزش جدا کردن کیبورد لپ تاپ خود را پیدا کنید و پس از جدا سازی آن را خشک کنید.

اگر مایعات به تمام لپ تاپ نفوذ کرده باشد باید با استفاده از دفترچه راهنما یا با کمک از اینترنت قطعات را جدا کنید و با استفاده از یک دستمال و الکل 99 درصد شروع به پاک کردن قطعات کنید و همچنین با باد سرد سشوار قطعات را خشک کنید.

حتما از باد سرد سشوار استفاده شود چون که باد گرم باعث آسیب به قطعات لپ تاپ میشود.

توصیه میشود بعد از انجام این مراحل و سرهم کردن لپ تاپ چند ساعت صبرکنید و حتما اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ کاملا خشک باشد چرا که روشن کردن لپ تاپ خیس باعث سوختن قطعات داخلی آن میشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *