مجله ژینکو

چرا ساعت لپ تاپ بهم می ریزد؟

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از هر بار روشن کردن سیستم ساعت و تاریخ تغییر میکند. در این مقاله شما کابران عزیز ژینکو میتوانید علت و راه حل این مشکل را دریابید.

تنظیم نبودن تاریخ و ساعت ویندوز ایراداتی را در سیستم پدیدار می کند که باعث سر درگمی و گیج شدن کاربران می شود. برای مثال اگر تاریخ و ساعت ویندوز تنظیم نباشد مروگر شما کار نخواهد کرد.

زمانی که میخواهید با سایت هایی که دارای امنیت بالایی هستند کار کنید مانند سایت بانک ها و … تنظیم نبودن ساعت و تاریخ سیستم مانع ورود به این سایت ها میشود و در بسیاری از موارد باعث بروز اختلالاتی در کار شما میشود.

در مرحله اول تنظیمات مربوط به محل جغرافیایی خود را تنظیم کنید. عنوان مثال اگر شما در شهر تهران زندگی میکنید باید برای تنظیم بودن تاریخ و ساعت سیستم ، از تنظیمات سیستم، لوکیشن خود را انتخاب کنید.

برای تنظیم لوکیشن مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: از نوار وضعیت ویندوز بر روی ساعت و تاریخ کلیک کنید و گزینه Change Date And Time Settings  را انتخاب کنید.

مرحله دوم: از پنجره ای که باز میشود گزینه Change Time Zone  را انتخاب کنید.

تاریخ و ساعت

مرحله سوم: در این مرحله موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید. برای لوکیشن ایران باید Tehran را انتخاب کنید.

اگر پس از انجام تمام این مراحل باز هم مشکل بهم ریختگی تاریخ و ساعت داشتید علت آن ضعیف شدن باتری بایوس می باشد.

تاریخ و ساعت

باتری بایوس چیست؟

روی تمام کامپیوتر ها و لپ تاپ ها تراشه ای به نام بایوس وجود دارد. زمانی که کامپیوتر را روشن می‌کنید، بایوس وارد عمل شده و همان طور که از نامش پیداست، انواع خروجی‌ها و ورودی‌ها را تشخیص داده، مدیریت کرده و آن‌ها را تست می‌کند.

وظیفه این باتری این است که اطلاعات سیستم شما از جمله ساعت و تاریخ را هنگام خاموش شدن سیستم شما در خود ذخیره کند و هنگام روشن کردن مجددا به سیستم برگرداند.

دلیل تنظیم نبودن تاریخ و ساعت در ویندوز، خالی شدن باتری بایوس است و باید تعویض شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *