مجله ژینکو

کول پد (cool pad) چیست؟

اگر وقت زیادی را صرف کار با لپ تاپ میکنید حتما متوجه صدا و گرمایی که تولید میشود شده اید. لپ تاپ ها معمولا دارای یک یا دو فن خنک کننده بیشتر نیستند که با توجه به حجم و اندازه لپ تاپ، بسیار کوچک طراحی شده اند. اینجاست که به کول پد نیاز پیدا می کنید.

معمولا فن های خنک کننده ی خود لپ تاپ به اندازه کافی توانایی خنک سازی گرمای CPU را ندارند.

 این فن ها شبیه یک میز کوچک در زیر لپ تاپ قرار می گیرند و معمولا سبک و قابل حمل هستند و برای تامین برق خود به درگاه USB لپ تاپ متصل میشوند.

ویژگی های یک کول پد خوب

کول پد های دارای دو فن مجزا کارایی بهتری نسبت به cool pad هایی با یک فن دارند و هوا را بهتر به جریان می اندازند.

بهتر است کول پدی را انتخاب کنید که سبک و باریک باشد و شیب خفیفی به جلو داشته باشد تا ارتفاع محل قرار گیری دستان شما را از روی میز کاهش دهند. اگر ارتفاع آن قابل تنظیم باشد بهتر است.

سر و صدای فن نه تنها مانع از تمرکز موقع کار می شود بلکه بعد از مدتی غیرقابل تحمل می شود. حتما فن را قبل از خرید تست کنید و یا مشخصات فنی آن را مطالعه کنید تا از بی صدا بودن فن مطمئن شوید.

اکثر cool pad های بازار برای لپ تاپ های 15 اینچی طراحی شده اند اگر شما لپ تاپ 17 اینچی دارید بهتر است دقت بیشتری به خرج دهید. کول پد باید متناسب با ابعاد لپ تاپ انتخاب شود.

cool pad

مضرات استفاده از کول پد

فواید استفاده از خنک کننده لپ تاپ بیشتر از مضرات آن است. از آن جایی که کول پد برق خود را از باتری لپ تاپ تامین میکند توصیه میشود در مواردی که لپ تاپ شما نیاز به خنک سازی ندارد و دمای لپ تاپ نرمال است، از کول پد استفاده نکنید چرا که باتری شما زودتر خالی میشود.

برخی از کول پد ها دارای دو فن و برخی دارای چراغ های تزئینی هستند که میزان برق بیشتری مصرف میکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *