مجله ژینکو

نشانه های ویروسی شدن لپ تاپ

نشانه ویروسی

ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد که زمان کار با لپ تاپ با اختلالاتی مواجه میشوید مانند کند شدن یا هنگ کردن بی دلیل لپ تاپ که یکی از نشانه های ویروسی شدن لپ تاپ می باشد.

در ادامه به چند مورد از نشانه های ویروسی شدن لپ تاپ می پردازیم:

باز شدن سایت های ناشناس

باز شدن هر سایتی به نشانه ی وجود ویروس نیست، ولی اگر سعی در جست و جو در گوگل را دارید و پنجره های پاپ آپ به طور مکرر نمایش داده میشوند نشانه ای از یک مشکل در سیستم شما می باشد.

هرگز روی پنجره یک پاپ آپ کلیک نکنید مخصوصا اگر آنتی ویروس شما آن را یک ویروس شناسایی کرده باشد.

کند شدن و پایین آمدن سرعت سیستم

اگر برای انجام کار های ساده مانند باز کردن برنامه مدت زیاد و غیر معمولی را انتظار میکشید احتمالا سیستم شما ویروسی شده است. کاهش عملکرد سیستم ممکن است بخاطر کمبود فضای هارد یا رم  باشد، ابتدا اطمینان حاصل کنید که رم و هارد شما فضای کافی داشته باشد، اگر با وجود فضای کافی سیستم شما کند است ممکن است که به ویروس آلوده شده باشد.

بسیاری از ویروس ها و کرم ها برنامه هایی را اجرا میکنند که باعث اشغال فضای رم میشود در نتیجه عملکرد سیستم پایین می آید. در این شرایط عوض کردن ویندوز پیشنهاد میشود که سیستم به حالت اولیه خود برگردد.

ناپدید شدن فایل ها

مراقب فایل های خود باشید چرا که برخی ویروس ها ممکن است به فایل های شما آسیب بزنند و آن ها را حذف یا تغییراتی در آن ها به وجود بیاورند.

ویروسی وجود دارد با عنوان باج افزار که میتواند فایل های شما را بدزدند و در ازای بازگرداندن فایل ها از شما باج بخواهند.

بهتر است از فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مشکل در اتصال به اینترنت

اگر با ارور هایی مربوط به اتصال به مودم و شبکه مواجه می شوید بهتر است آن را جدی بگیرید چرا که میتواند نشانه ویروسی شدن سیستم شما باشد.

برخی ویروس ها میتوانند وارد تنظیمات شبکه شوند و آن را تغییر دهند و اتصال به اینترنت را برای شما مشکل ساز کند ، در این شرایط پیشنهاد می شود یک آنتی ویروس تهیه کنید و با استفاده از آن ویروس ها را نابود کنید.

مشاهده نرم افزار های ناشناخته

ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد که نرم افزار های ناشناخته ای در سیستم مشاهده میکنید که هرگز آن ها را نصب نکرده بودید، که این یک نشانه ای از وجود بد افزار در سیستم شما می باشد.

ارسال هرزنامه در پست الکترونیکی

ویروس هایی وجود دارند که میتوانند به اطلاعات شخصی شما مانند ایمیل دست پیدا کنند و از آدرس ایمیل شما برای دیگران هرزنامه ارسال کنند.

نتیجه گیری : با سیستم که دارای ویروس است چه کنیم؟

همانطور که در این مقاله خواندید ویروس ها میتوانند باعث کند شدن سیستم، اختلال در اتصال به اینترنت، سرقت اطلاعات شخصی و.. شوند، اگر با این مشکلات در سیستم خود مواجه شدید قطعا سیستم شما به ویروس آلوده شده و توصیه میشود همیشه یک آنتی ویروس قوی و بروز در سیستم خود داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *