رویه های باز گرداندن کالا

در این شکی نیست که یکی از دغدغه های کاربران اینترنت در خریدهای اینترنتی وجود ایراد در محصول و یا تناقض و مغایرت در ارائه اطلاعات و محصول دریافتی است. به زبان عامیانه بخواهیم توضیح دهیم خیلی ها از خریداران اینترنتی بخاطر همین مسأله که کسی بعد از پرداخت وجه برای خدمات پس از فروش و یا برگشت کالا وش تعویض پاسخگو نیست می نالند! و همه هم به این مسئله واقف هستیم فروشگاهی که خود مشتری مدار نباشد و حقوق مشتری را رعایت نکند گرفتن حق و حقوق از آن فقط از طریق راه پر پیچ و خم محاکم قضایی و آن هم با وجود محدودیت ها و اتلاف وقت فراوان امکان پذیرنیست و گاها خیلی از زیان دیده ها در وسط راه با تجربه تلخ خرید اینترنتی بی خیال پیگیری و ادامه قضیه شده و خود را داغ دیده خرید اینترنتی می بینند و حتی به دیگران هم خرید از اینترنت را به شدت منع می‌کنند و این خود موجب دوری جستن بخشی بزرگ و بالقوه از مشتریان حقیقی بازار از خرید اینترنتی و.. میشود.

خالی از لطف نیست عنوان کنیم بعد از متولد شدن نماد اعتماد الکترونیکی و با فشار وزارت صنایع و معادن تا حدودی مقوله تعویض کالا و سفارشات در بازه زمانی 7 روزه به اجبار جا باز کرده و هم اکنون تمامی وب سایت های دارای نماد اعتماد بدون تردید باید دارای بخشی تحت عنوان تعویض در 7 روز باشند این امر براساس قانون تجارت الکترونیک میسر گردیده است و در تمامی فروشگاه های اینترنتی دارای نماد باید رعایت شود.

تا چه حد قضیه ای به این مهمی (که قسمت مهمی از قانون تجارت الکترونیک است) رعایت می شود؟

اگرسری به اینترنت و گوگل بزنید برای عبارت “ رویه های بازگرداندن کالا ” جستجو انجام دهید بدون شک به سایت های زیادی در نتایج گوگل برای این عبارت برخورد خواهید کرد. بدون شک اگر 20 سایت اول را باز کنید می بینید مطالب تمامی این وب سایت ها کپی و از سایت های دیگر هست که برای این بخش مهم کاری در سایت خود استفاده کرده اند و این نشان می دهد این وب سایت ها هیچ ارزشی برای این بخش قائل نبوده و حاضر نبوده اند با نوشتن شرایطی منحصر بفرد در تجارت خود با کاربران خدمات خود ارتباط برقرار کنند و توضیح و شرایطی اعلام کنند که مختص حرفه خودشان باشد ،خیلی ساده با قرار دادن این متن در یک صفحه خواسته اند بگویند بله ما هم ضمانت تعویض داریم و به ما هم اعتماد کنید! ولی این یک حرف و شعار است و با عمل فاصله بسیار دارد.

Bad online shopping

خوب با بیان تمام این موارد حرف حساب ژینکو چیه؟

باید خدمت کاربران عزیز ژینکو عرض کنم گارانتی تعویض 7 روزه در وبسایت ما با تغییراتی مثبت بصورت 7 روز طلایی برای خریداران ارائه میگردد ولی با شرایط خاص و مطمئن. برای دسته بندی لوازم خانگی از جمله تلویزیون ها ، یخچال ، لباسشویی و ظرفشویی ، کولرگازی ، … کلیه لوازمی که ارسال آنها از طریق پیک یا باربری انجام می شود میتوانید با ثبت درخواست صدور کارت گارانتی طلایی خدمات پس از فروش ژینکو که با هزینه انجام‌ می گیرد گارانتی تعویض 7 روزه طلایی را برای خرید خودتان فعال نمایید.

توجه این گارانتی هزینه نسبتا مناسبی دارد و امکان تعویض کالا به هر دلیل موجهی برای مشتریان عزیز وجود دارد.

خوب وقتی این قانون هست چرا باید هزینه دریافت شود؟

این درست که در قانون تجارت الکترونیک باید امکان 7 روز تعویض به کاربر داده شود ولی عنوان نشده هزینه دریافت شود یا خیر! و باید این قضیه را عنوان کنیم که در هیچ کجای دنیا و به اخص در کشور ما چیزی یا خدماتی بصورن رایگان ارائه نمی شود و همه بخوبی به این قضیه واقفیم که در این بازار رقابتی امکات ارائه ی خدمات از قبیل تعویض کالا مقدور نیست چرا که فروشندگان به دلیل رقابت در قیمت خدمات را حذف کرده اند لذا گزینه ضمانت تعویض 7 روزه طلایی در ژینکو موجود است ولی با تعرفه و صرف هزینه مشخص.

آیا واقعا با پرداخت هزینه گارانتی تعویض خدمات درخور و لازم ارائه می شود؟

بدون شک همه می دانیم وقتی رقابت کاری بین فروشگاه ها بالاست همه قیمت ها را به کمترین سطح ممکن رسانده و حاشیه سود برای فروشگاه به کمترین درصد ممکن می رسد و در این میان همه هم قول خدمات تعویض را برابر قانون نماد میدهند ولی واقعیت این است با این حاشیه سود پایینی که از فروش انجام شده عاید فروشگاه می شود در صورت مشکل کسی امکان ارائه تعویض رایگان را ندارد و بدون شک خریدار گرفتار وعده های دروغین خواهد شد

آیا این یک توجیه برای دریافت هزینه در عوض خدمات است ؟

بله این یک توجیه منطقی برای ارائه صحیح خدمات تعویض بوده و بدون شک شما در حین ثبت سفارش با انتخاب گارانتی تعویض و پرداخت تعرفه لازم از خدمات صد در صدی این بخش استفاده خواهید کرد.

یعنی ما با پرداخت هزینه گارانتی تعویض تحت هر شرایطی خدمات را خواهیم گرفت؟

تحت هر شرایطی هم اغراق آمیز و ممکن است بدور از واقعیت باشد و برای هر دسته بندی از محصولات شرایط استفاده از خدمات متفاوت است ولی بدون شک یک سری شرایط برای همه محصولات باید برقرار باشد تا این خدمات بصورت کامل ارائه شود.

این شرایط کلی را لطفا بیان کنید ؟

وجود تناقض در کالا و اطلاعات ارائه شده و یا مشکل فنی در محصول باید ظرف 24 تا 48 ساعت بعد تحویل و یا در موارد نصبی بعد نصب به کارشناس خدمات پس از فروش ژینکواطلاع داده شود.

جعبه بسته بندی دستگاه و کلیه لوازم جانبی دستگاه باید صحیح و سالم برای مرجوع نمودن در دست خریدار بوده و همراه کالا برای ما ارسال گردد بدون شک کالای بدون جعبه امکان تعویض ندارد و یا لوازم جانبی مفقود شده هم از ارزش کالای مرجوعی کاسته و شرایط تعویض دشوار خواهد شد.

ایجاد عیب فنی یا ظاهری در حمل و نقل هم شامل تعویض خواهد بود و بدون معطلی در همان لحظه تحویل مرجوع انجام می شود، در صورت باز نکردن دستگاه و استفاده نکردن و عدم دخل و تصرف در دستگاه در صورت انصراف امکان بازگشت وجه مقدور است.

خوب تعرفه استفاده از خدمات تعویض 7 روزه طلایی چیه؟

هزینه و تعرفه استفاده از این خدمات با توجه به نوع کالا و سفارش هم از طریق تلفنی با کارشناسان فروش و هم در سایت در مراحل ثبت سفارش و در صفحه کالا قابل انتخاب می باشد! برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش و یا واحد خدمات پس از فروش هماهنگ کنید.

من گارانتی تعویض نخواهم یعنی اصلا امکان تعویض ندارم ؟(فقط در لحظه تحویل و دریافت کالا)

برای کلیه کالاهایی که با پیک ارسال و تحویل می شود شما می توانید قبل پرداخت ،کالا را بررسی و تست کنید بعد مبلغ را پرداخت کنید و اگر حین تست با مغایرت و یا ایراد فنی برخورد کردید در لحظه تحویل امکان تحویل نگرفتن و مرجوع نمودن امکان پذیر هست و کالای مجددی برای شما ارسال خواهد شد

پس ضمانت تعویض برای چیست؟

ضمانت برای بعد تحویل است و شما در حین استفاده بعد از چند روز ایراد کالا برایتان مشخص شد امکان تعویض خواهید داشت و حسن این ضمانت بسیار بالاست

چقدر احتمال خرابی دارید ؟

امکان خرابی در اجناس ارائه شده در ژینکو ضعیف است و ضمانت تعویض برای غلبه مشتریان بر یک درصد بسیار پایین است و با انتخاب این ضمانت درواقع شما احتیاط صد در صدی کار را رعایت کرده اید.

توصیه شما چیست ؟

توصیه تیم پشتیبانی ژینکو برای سلایق مختلف متفاوت هست بهتر است قبل سفارش با کارشناسان ما صحبت کنید و نظر ما را جویا شوید بطور قطع ما با تهیه تمام تمهیدات امنیتی برای مشتری موافقیم که بهیچ عنوان حق مشتری ضایع نشود ولی بعضا شرایطی هم پیش آمده با توجه به محدودیت ها نظر متفاوتی ارائه کرده ایم.